|
Geschreven door Wilke Peeters
|
|
Organisatorisch is de KNZB opgedeeld in 14 Kringen. De Dolfijn hoort bij de Kring Amsterdam – ’t Gooi. Onze Kring organiseert de Speedo wedstrijden en verschillende Kring-kampioenschappen:
Winter Kringkampioenschappen In januari worden de Winter Kringkampioenschappen gezwommen. Alle 100 meter slagen staan dan op het programma voor de leeftijden vanaf minioren 4. Om mee te doen, moet je voldoen aan de vastgestelde limiettijden. Bij deze wedstrijd zijn medailles te winnen. Klik hier voor de limieten van 2012.
Zomer Kringkampioenschappen Aan het einde van het seizoen, meestal in mei worden de Zomer Kringkampioenschappen gezwommen. Deze Kampioenschappen zijn voor de leeftijden 12 jaar en ouder. Er staan dan alle 50 meter, 100 meter en 200 meter nummer op het programma. Ook wordt er nog 400 vrij gezwommen. Deze wedstrijd is vaak het laatste moment om limieten te halen voor het N(J)K. Bij deze wedstrijd zijn medailles te winnen.
Kringkampioenschappen Sprint De Kringkampioenschappen Sprint bestaan uit drie delen. 's Morgens zwemmen de zwemmers boven 12 jaar de series van de wedstrijden. De snelste zes zwemmers van iedere leeftijd per slag zwemmen 's middags de finale. Tussen de series en de finales zwemmen de zwemmers tot 12 jaar. Voor deze leeftijd staan de 50 meter nummers op het programma. Voor de Kring Sprint worden geen limieten vastgesteld. De Kring verdeelt het aantal starts over de deelnemende verenigingen.
|